מאמרים

שלייקה פגשה את מרצדס

דני שטיינמן 

שתי קלאסיקות מתועדות בניו-יורק, שתיהן מאותו השנתון ושתיהן קבעו אמות מידה משלהן – כל אחת בתחומה; לייקה M3 פוגשת מרצדס-בנץ 300SL.

אופנועי הסקת' – אסטון מרטין דו גלגלי

סקוטרמן

אסטון מרטין לא ייצרו מעולם אופנועים ולא רק בגלל שהכינוי DB ישמש את בימוטה. השם הסקת' (Hesketh) בוודאי מוכר הרבה פחות מאשר אסטון מרטין אך האופנוע שנקרא בשם זה תוכנן להיות אסטון מרטין על שני גלגלים, מעודן, יפיפה, מלוטש ומדיף ניחוחות אריסטוקרטיה.

כרכרת המלך וששת הגלגלים

לישי בן ינאי 

אחד מרכבי השטח המעניינים שיוצרו אי-פעם היה המרצדס-בנץ G4 שתוכנן במקור עבור קציני הצבא הנאצי. דגם אחד הגיע אל משפחת המלוכה הספרדית ועבר זה עתה שחזור ושיפוץ ברמה חסרת תקדים. סיפורו של שיפוץ, המרתק לא פחות מהרכב עצמו.

אקזוטיקה בשטח

לישי בן-ינאי 

אחד מרכבי השטח האקזוטיים והמדהימים שיוצרו אי-פעם הגיע מבית למבורגיני. תזכורת קצרה לחיית שטח מופלאה, ומה בינה לבין ההאמר שלא במקרה דומה ל-Rambo-Lambo

הרלי XLCR קפה רייסר

סקוטרמן

זהו אחד האופנועים בעלי העיצוב המוצלח ביותר שאני מכיר, לא בהכרח היפה או המרשים ביותר אבל בהחלט הישג עיצובי ותפיסתי. אם הייתי צריך להרכיב רשימה של 10 האופנועים בעלי העיצוב המוצלח ביותר היא הייתה נראית אחרת בכל פעם שהייתי מרכיב אותה, אבל תמיד הוא יופיע שם ובמיקום מכובד – והוא הרלי.

אלפא רומיאו 4x4

זלמן שניידר, מועדון אלפא רומאו הישראלי – IAROC

מערכת הנעה 4x4 במכוניות אלפא רומאו הופיעה בפעם הראשונה בשנת 1951 (ב-AR51-Matta). מדובר במכונית בעלת תכנון מתקדם לזמנה שנועדה בעיקר לשימוש צבאי. המנוע היה מנוע מוכר של אלפא 1900 בעל שני גלי זיזים עליונים והספק שהורד לכ-65 כ"ס. 

סיפורה של אוטוקרס הישראלית

קית אדמס

נוסדה במחצית שנות ה-1950 בעזרתה של חברת "רליאנט" (Raliant) הבריטית, חברת אוטוקרס בע"מ (Autocars Co. Ltd, מבוטא "אוטוקארס") התחילה בהרכבת תלת-גלגליים של רליאנט בסדנתה בחיפה, ואח"כ הציגה גרסת ארבע-גלגלים של רג'נט, המסחרית של רליאנט.

כל הזכויות באתר זה שייכות לקאר לופט 2017 

Design by SITIX