כל הזכויות באתר זה שייכות לקאר לופט 2017 

Design by SITIX

מאמרים

מכונית השנה 1964 – רובר P6

חן פרחי

תחילת שנות ה-60 היוו את תור הזהב של תעשיית הרכב הבריטית. בריטניה התאוששה יפה ממלחמת העולם השנייה, ויצרני הרכב בהחלט יצאו נשכרים מכך. בזה אחר זה הוצגו דגמים רבים שהפכו לסיפורי הצלחה מרשימים – מוריס מיינור, אוסטין מיני ועוד.

קרייזלר

דני שטיינמן

בקרייזלר רוצים שוב מכונית פאר משלהם, הראויה לשמה. השם אימפריאל כמובן מתבקש, והבחירה בו מהווה סיבה מצוינת להביט אל עבר עתיד מפואר של היצרנית האמריקנית, ולהיזכר מאיפה השם הזה מוכר לנו.

יגואר XK – חמישים השנים הראשונות

דני שטיינמן

בגיליון 'רכב' האחרון הכרנו את היגואר XK החדשה; אם נבחן אותה כעוד מכונה אקזוטית וחושנית בלבד – טעות בידינו. המטען הגנטי אותו היא סוחבת על כתפיה מחוויר בהשוואה למורשת לה היא מחויבת. תזכורת מאין היא באה ולאן היא צריכה ללכת.

האלוהית – אהבה צרפתית בת 50

דני שטיינמן

לידתה של הסיטרואן DS היא פרי שיתוף-פעולה נדיר והרמוני בין שני יוצריה: האחד – האמן האחראי על המראה והעיצוב, והשני – איש הטכנולוגיה, האחראי על הפונקציונאליות. סיפורה המופלא של הסיטרואן DS – אגדת רכב צרפתית.

שישה-עשר מי יודע?

דני שטיינמן

הקדילאק V16 Sport Pheaton מתחילת שנות ה-30' היא היום בגדר פריט אספנות נחשק ויקר. היא נולדה כנשק יום הדין בתקופת מלחמות גוג ומגוג בתעשיית הרכב האמריקנית, וגלי ההדף והזעזוע שעוררה נשמעים בבירור עד היום.